V okviru regijskega šolskega parlamenta na temo Izobraževanje in poklicna orientacija, ki je 25. 3. 2015 potekal v prostorih Mestne občine Kranj, sta mag. Miha Lovšin in Tadej Pugelj izvedla delavnico oziroma okroglo mizo z naslovom Pomoč pri izbiri poklica. Z mladimi sta razpravljala o različnih poklicih, dejavnikih izbire poklica ter (ne)odločenosti mladih pri načrtovanju karierne poti. Odločanje v kontekstu izbire poklica in načrtovanja karierne poti sta ponazorila z dejavniki, s slogi in pristopi odločanja ter jih skupaj z mladimi osvetlila s primeri iz njihovega vsakdanjega življenja.
V okviru zaključne konference projekta CAREER je 17. aprila 2015 v Kongresnem centru Olimia Podčetrtek potekala okrogla miza, med katero je moderator Miha Lovšin skupaj z gosti Majdo Struc (Zveza prijateljev mladine Slovenije), Antonom Medenom (Zveza aktivov staršev Slovenije), Nives Počkar (Društvo ravnateljev srednjih šol, višjih šol in dijaških domov Slovenije), Andrejo Sever (Gospodarska zbornica Slovenije) in Ireno Kuntarič Hribar (Ministrstvo za delo, družino in enake možnosti Republike Slovenije) obravnaval aktualna vprašanja o izzivih partnerskega pristopa in sistemske ureditve karierne vzgoje mladih.
V Trubarjevi hiši v Ljubljani smo 18. maja 2015 predstavili znanstveno monografijo Karierni ter osebnostni in socialni razvoj mladih: pogledi, pristopi, izzivi, v kateri so predstavljeni rezultati projekta. Urednika monografije sva znanstveno monografijo predstavila v pogovoru z avtorji posameznih poglavij. Pri tem smo se še posebej osredinili na obravnavo naslednjih vprašanj: V katerem pogledu lahko govorimo o komplementarnosti prilagajanja mladih trgu delovne sile ter o avtonomnem in odgovornem delovanju mladih v sodobni družbi? Kako sodobne teoretske razprave o vseživljenjski karierni orientaciji osvetljujejo primeri prakse slovenskih šol? Katera so ključna sporočila posameznih poglavij monografije za nadaljnji razvoj politike vseživljenjske karierne orientacije v slovenskem izobraževalnem prostoru?