- Na uvodnem srečanju z deležniki smo premislili o novih možnostih sodelovanja pri oblikovanju pristopov za izvajanje vseživljenjske karierne orientacije v osnovnošolskem in srednješolskem izobraževanju. Poseben poudarek je bil namenjen tudi oblikovanju institucionalne zaveze vseh relevantnih akterjev za nenehno izboljševanje okvira in vsebin vseživljenjske karierne orientacije v slovenskem izobraževalnem prostoru.
Uvodno srečanje je potekalo 8. oktobra 2014 na Pedagoškem inštitutu v Ljubljani.
- Drugo srečanje je bilo namenjeno preverjanju strokovne relevantnosti priporočil za integracijo vsebin in dejavnosti vseživljenjske karierne orientacije v osnovnih in srednjih šolah, ki smo jih oblikovali v okviru projekta. Posebno pozornost smo namenili razpravi o prispevku priporočil projekta k nadaljnjemu razvoju delovanja svetovalne službe v slovenskem izobraževalnem prostoru.
Drugo srečanje je potekalo v okviru druge seje Področne razvojne skupine za svetovalno delo v vrtcih, šolah in domovih 7. aprila 2015 na Zavodu Republike Slovenije za šolstvo.
- Tretje srečanje smo posvetili preverjanju javnopolitične relevantnosti priporočil za integracijo vsebin in dejavnosti vseživljenjske karierne orientacije v slovenskem izobraževalnem prostoru, ki smo jih oblikovali v okviru projekta. Priporočila smo še posebej osmislili z vidika pomena medsektorskega sodelovanja za celostno in sistemsko urejanje področja.
Tretje srečanje je potekalo v okviru Srečanja strokovne skupine za vseživljenjsko karierno orientacijo 8. aprila 2015 v Centru Republike Slovenije za poklicno izobraževanje.